Dofinansowanie szkoleń

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju pracownikówJeżeli jesteś zainteresowany podniesieniem kompetencji swoich pracowników zachęcamy do skorzystania z możliwości jakie daje dofinansowanie szkoleń.
 
SZKOLENIA W RAMACH BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH
 
Co to jest baza usług rozwojowych (BUR)?
Jest to ogólnodostępna platforma, w której można zaleźć oferty usług rozwojowych (kursów, szkoleń itp.) Baza zawiera bardzo szeroką gamę ofert, gdzie każdy mikro, mały i średni przedsiębiorca może znaleźć szkolenie, jakiego aktualnie poszukuje dla siebie lub swoich pracowników. Wszystkie firmy znajdujące się w BUR przeszły pomyślną weryfikację jakości świadczonych usług.

Jaki jest cel?
- dofinansowanie kosztów uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez te firmy, które znajdują się w bazie (powstał on przy wsparciu funduszy z Unii Europejskiej (w ramach RPO)) – do 80% ceny usługi,
-
ułatwienie dostępu do szkoleń dla wszystkich tych, którzy ich poszukują.

Co należy zrobić, aby skorzystać z dofinansowania?
Aby skorzystać z takiej formy dofinansowania szkoleń, należy zgłosić się do instytucji, która w danym województwie zajmuje się dystrybucją środków na szkolenia (lista firm znajduje się na stronie Bazy Usług Rozwojowych) i złożyć w niej wniosek o dofinansowanie konkretnego szkolenia, które znajduje się w bazie.

Ważne!
Wniosek należy składać w instytucji właściwej dla miejsca zarejestrowania firmy, której pracownicy są zainteresowani udziałem w szkoleniu. Tzn, że jeśli firma jest zarejestrowana np. w Poznaniu, ale ma kilka oddziałów wojewódzkich, to wniosek o dofinansowanie dla pracowników każdego z oddziałów regionalnych należy składać w województwie wielkopolskim.
 

Jak to działa?
Przedsiębiorca wyszukuje szkolenie na stronie BUR, następnie zgłasza się do operatora działającego na terenie województwa, właściwego dla miejsca zarejestrowania firmy. Operator po rozpatrzeniu wniosku nadaje przedsiębiorcy unikalny numer "ID wsparcia". Po podpisaniu umowy przedsiębiorca dokonuje zgłoszenia na usługę z umowy poprzez portal Bazy Usług Rozwojowych.

Zachęcamy do równoległego kontaktu z opiekunem szkoleń pod numerem (33) 300 31 45 lub za pośrednictwem poczty Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .. Z chęcią podpowiemy Państwu jak przejść przez wszystkie procedury, jak również udzielimy informacji o wszystkich szkoleniach i kursach.

Warto wiedzieć, że każde szkolenie możemy zorganizować również w formie zamkniętej, dostosowanej do Państwa potrzeb. W tym celu przed kontaktem z Operatorem należy zgłosić się do opiekuna, w celu ustalenia szczegółów oraz indywidualnej daty.

Procedury przyznawania środków różnią się dla każdego z województw. Poniżej przedstawiamy Państwu listę operatorów w każdym województwie, w którym zostało uruchomione dofinansowanie.
Zachęcamy również do kontaktu z pracownikami naszej firmy pod numerem (33) 300 31 45 lub za pośrednictwem poczty Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


Lista operatorów


Masz pytania:

Skontaktuj się z nami:

Grupa Szkoleniowa SOLBERG

tel. (33) 300 31 45

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.solberg-szkolenia.pl 
 
 
 
Istnieje także możlwiwość dofinansowania szkoleń z Powiatowego Urzędu Pracy dla osób bezrobotnych
 
oraz
 
80% lub 100% dofinansowania dla pracodawców na szkolenia dla pracowników
z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
indeks
 
Jesteś pracodawcą lub pracownikiem?
 
Chcesz się rozwijać, zwiększać swoje kwalifikacje lub wzmocnić swoją pozycję zawodową.
 
Skorzystaj z dofinansowania na szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
 

Do pozyskania jest nawet 12 000 złCzym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy:

Są to środki finansowe przeznaczone na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy.
Jego celem jest dostosowanie umiejętności osób pracujących do wymogów rynkowych.
Zwiększenie inwestycji w kadry powinno poprawić zarówno pozycję firm jak i samych pracowników na konkurencyjnym rynku pracy.Ile wynosi dofinansowanie:

Na 1 osobę w można otrzymać dotację na szkolenia w wysokości ok. 12 000 zł.Mikro przedsiębiorstwa (zatrudniające do 9 osób) – otrzyma 100% dofinansowania

Małe, Średnie i Duże (zatrudniające powyżej 10 osób) – otrzyma 80% dofinansowania


Środki KFS przyznane pracodawcy na sfinansowanie kształcenia ustawicznego stanowią pomoc udzielaną zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.Możesz uzyskać dofinansowanie na:
 • kursy,
 • szkolenia (zarówno otwarte jak i zamknięte/ firmowe dla całego zespołu),
 • studia podyplomowe,
 • egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji i uprawnień zawodowych,
 • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu
 
Dofinansowaniem objęte jest każde szkolenie, które przyczyni się do podniesienia kompetencji personelu.

 • szkolenia otwarte i zamknięte
 • coaching i doradztwo
 
Dodatkowo środki z KFS mogą być przeznaczone na:

 • określenie potrzeb pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego,
 • studia podyplomowe oraz egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
 • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.
W 2017 roku zainteresowani pracodawcy będą mogli wystąpić o przyznanie środków na:
 • wsparcie na szkolenia dla sektorów: przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna,
 • wsparcie na szkolenia pracowników, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej,
 • wsparcie na szkolenia w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.


Dla kogo:

O dofinansowanie starać się mogą pracodawcy i pracownicy z mikro, małych, średnich, dużych przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych. 

Środki przyznawane są na kształcenie pracodawców oraz pracowników, czyli osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Nie ma znaczenia rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu.


W roku 2015 środki KFS były przeznaczone na wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku 45 lat i więcej. Od 2016 roku Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest ogólnodostępny.

Nie mogą skorzystać z KFS osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.Jak uzyskać dofinansowanie:

Wystarczy złożyć wniosek do urzędu pracy właściwego dla siedziby pracodawcy. Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku ok. 30 dni.

Wybierz szkolenie dla siebie lub swoich pracowników i zrealizuj swoje potrzeby szkoleniowe wraz z Grupą Szkoleniową SOLBERG.
Chcesz, aby Grupa Szkoleniowa SOLBERG zdiagnozowała potrzeby Twojej firmy, obszary do wzmocnienia i na ich podstawie przygotowała dla Twojej firmy szkolenie szyte na miarę ?
Zadzwoń (33) 300 31 45 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

* pola wymagane


Zapraszamy na najbliższe szkolenia owarte

Prev Next
Telefoniczne umawianie spotkań

Telefoniczne umawianie spotkań

TELEFONICZNE UMAWIANIE SPOTKAŃ- COLD CALLING 09/12/2019 Poznań 27/01/2020 Warszawa 24/06/2020 Kraków     Przekazanie narzędzi pozwalających: Skutecznie umawiać spotkania z Klientem Podnieść efektywność kontaktów telefonicznych, Prowadzić...

Czytaj dalej
Nowoczesne strategie sprzedaży i finalizacji transakcji

Nowoczesne strategie sprzedaży i fi…

Warsztaty szkoleniowe rozwijające kreatywne myślenie w sprzedaży, oparte na poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań wpływających na zwiększenie efektywności handlowca....

Czytaj dalej
PROFESJONALNA OBSŁUGA KLIENTA Z WYKORZYSTANIEM ELEMENTÓW INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ

PROFESJONALNA OBSŁUGA KLIENTA Z WYK…

PROFESJONALNA OBSŁUGA KLIENTA Z WYKORZYSTANIEM ELEMENTÓW INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ   Terminy najbliższych szkoleń: 21-22/04/2020 Katowice 21-22/05/2020 Warszawa     Szukasz innej lokalicacji lub...

Czytaj dalej
Nowoczesne strategie zarządzania zespołem

Nowoczesne strategie zarządzania ze…

Warsztaty szkoleniowe rozwijające kreatywne myślenie w zarządzaniu zespołem, oparte na poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań wpływających na zwiększenie efektywności...

Czytaj dalej
SKUTECZNY LIDER -Strategie zarządzania i motywowania II

SKUTECZNY LIDER -Strategie zarządza…

    SKUTECZNE ZARZĄDZANIE I MOTYWOWANIE PRACOWNIKÓW- rozszerzone szkolenie menedżerskie     Terminy szkolenia 20-21/01/2020 Poznań 26-27/03/ 2020 Warszawa 23-24/04/2020 Katowice 04-05/06/2020 Rzeszów   Autorski program trenera, zatem drugiego...

Czytaj dalej
Proaktywna sprzedaż telefoniczna produktów i usług

Proaktywna sprzedaż telefoniczna pr…

Warsztaty szkoleniowe rozwijające kreatywne myślenie w sprzedaży przez telefon, oparte na poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań wpływających na zwiększenie...

Czytaj dalej
Profesjonalne negocjacje handlowe

Profesjonalne negocjacje handlowe

INTENSYWNE WARSZTATY NEGOCJACYJNE- Jak podnieść efektywność negocjacji handlowych z naszymi Klientami     03-04/02/2020 Warszawa 18-19/05/2020 Kraków   Szkolenie to pozwoli na...

Czytaj dalej

Masz pytania? Chętnie odpowiem:

tel. (33) 300 31 45

tel. (22) 390 52 45

biuro@solberg-szkolenia.pl

SOLBERG - Grupa Szkoleniowa ©   |  Projekt i wykonanie: Webpiksel.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Polityka plików cookies...